طراحي وب سايتبهينه سازي وب سايتطراحي سايتسعيد کلوندي
درباره ی جراحی پلک بیشتر بدانید
اخبار پزشکی, مقالات پزشکی, مقالات چشم

درباره ی جراحی پلک بیشتر بدانید

ا

سلام به دوستان و همراهان سایت بزرگ ایران هلث این مقاله درباره ی جراحی پلک و آن کسانی که افتادگی پلک دارند و می خواهند جراحی پلک انجام بدهند و پلک خود را بکشند . قبل از این که بخواهید این عمل جراحی پلک را انجام دهید حتما این مقاله را بخوانید و به توصیه هایی که در این مقاله درباره ی جراحی پلک وجود دارد توجه کنید . بعضی افراد به خاطر این که شاید هزینه جراحی پلک زیاد باشد این عمل را انجام نمی دهند و بعضی از افراد بعد این که جراحی بینی و تزریق لب را انجام می دهند به یاد این می افتند که چشم هایشان هم در زیبایی صورت آن ها تاثیر دارد و تصمیم می گیرند که جراحی چشم انجام دهند . برای درمان افتادگی چشم می توانید جراحی پلک با لیزر انجام دهید .

افراد و مخصوصا زن ها وقتی به سنین بالا می رسند افتادگی پلک پیدا می کنند همین برای آن ها وسوسه ای به وجود می آورد که به دنبال جراحی پلک بروند . افتادگی پلک در افراد ظاهری نا زیبا درست میکند و گاهی همین افتادگی پلک باعث کم شدن بینایی شخص می شود . در بعضی از موارد پس از عمل و جراحی پلک صورت شخص نا متقارن می شود که ما باید به صورت کامل ساختمان صورت را بشناسیم مثلا فاصله بین پلک تا ابرو باید فاصله معینی داشته باشد و این فاصله نباید بیشتر از حد باشد و اگر این طور باشد شخص دچار مشکل می شود .

جراحی پلک چه فوایدی دارد ؟

۱- اعتماد به نفس و عزت نفس شخص را بالا می برد .

۲- در دید شخص تاثیر زیادی دارد و باعث بهبود بینایی در فرد می شود .

۳- ترمیم پیری زود رس

۴- از بین بردن ظاهر خسته ای که در افرادی که افتادگی پلک دارند وجود دارد .

۵- زیبا تر شدن صورت

۶- بالا رفتن ابرو و پلک ها

۷- شما راحت تر می توانید که صورت خود را ارایش کنید .

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی درد هم دارد ؟

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی معمولا درد ندارد . این عمل معمولا به صورت موضعی انجام شده و نیاز به بیهوش کردن بیمار نیست . پس اگر تا الان به خاطر ترس از درد جراحی پلک انجام نداده اید خیالتان راحت باشد که جراحی پلک درد ندارد .

بعد جراحی پلک چه مراقبت هایی انجام دهیم ؟

حتما تا دو روز بعد جراحی کمپرس سرد یادتان نرود . پانسمان های خیلی ظریف باعث می شود که چشم فرد بسته نشود به خصوص در بلفاروستی که در چهار پلک انجام میشود . بستن چشم فرد باعث می شود که فرد جایی را نبیند و این اتفاق خوبی نیست .

یکی از عوارضی که بعد از جراحی پلک به وجود می آید کبودی است که باید پس از دو هفته الی سه هفته از بین برود . اگر فرد پس از جراحی پلکش به حالت اولیه برنگشت باید به پزشک معالج مراجعه کند تا دلیل را از پزشک جویا شود . شما باید بدانید که که دوهفته قبل از جراحی پلک دارو هایی قبیل مسکن یا آسپرین و مفنامیک اسید و بروفن و خانواده های این دارو ها رو استفاده نکنید . این عمل باید در یک اتاق جراحی بسیار مجهز انجام شود زیرا این عمل بسیار مهم می باشد و نباید که از اون به سادگی گذشت . بهتر است که به بیمار قبل از عمل عکس های عمل قبلی را نشان داد که فرد بداند که قرار است بعد عمل چگونه می شود و یکدفعه بعد عمل توقع پیدا نکند که باید بهتر میشدم .

نکاتی که باید درباره ی جراحی پلک و کشیدن ابرو بدانید .

۱- حتما بعد عمل نوشیدنی و مایعات بخورید .

۲- بعد عمل سعی کنید به آرامی و با ملایمت راه بروید و مراقب پد هایی که بر روی صورتتان هست باشید .

۳- پد هایی که بر روی صورتتان هست باید بعد از ۲۴ ساعت تعویض شود .

۴- برداشت پد ها توسط دکتر ممکن است باعث درد بشود برای جلوگیری از درد ناشی از برداشتن پد ها قبل این که به پزشک مراجعه کنید مسکن بخورید .

۴- هنگام خواب به وسیله یک پنبه پماد های اضافه را از روی بخیه ها پاک کنید و بعد آن پماد چشم را روی بخیه ها بزنید و بهترین زمان برای این کار قبل خواب می باشد .

توصیه آخر

این را باید بدانید که هر پلکی افتاده نیست و یک فرد معمولی نمی تواند تشخیص دهد که پلکش افتاده پس به صورت سر خود برای زیبایی بیشتر این عمل را انجام ندهید و معمولا افراد سن بالا باید این این جراحی را انجام دهند و با عمل جراحی های الکی و بدون دلیل زیبایی طبیعی خود را از دست ندهید و در آخر انیمیشنی از جراحی پلک برای شما قرار دادیم تا شما عزیزان با جراحی پلک بیشتر آشنا شوید .

انیمیشن جراحی پلک

 

درباره نویسنده

Related Posts

ارسال پاسخ به ما

ارسال پاسخ به ما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد