طراحي وب سايتبهينه سازي وب سايتطراحي سايتسعيد کلوندي
بهداشت حمام
رپورتاژ

بهداشت حمام و نکاتی که باید بدانید (رپورتاژ)

اسلام به شما عزیزانی که الان دارین این مقاله رو میخونین امیدوارم از این مقاله سود و بهره کافی رو ببرین . موقعی که حرف از حمام می آید همه به یاد تمیزی و پاکیزگی می افتند و شاید هیچ وقت به ذهنشان خطور نمیکند که آن حمام هم ممکن است کثیف شود ونیاز به تمیزی و بهداشت داشته باشد . بهداشت حمام بسیار مهم است اگر شما فردی باشید که هر روز به حمام بروید و یا فردی باشید که بعد از مدت ها با زور هم شده به حمام بروید خلاصه پایتان به این مکان باز خواهد شد پس اگر می خواهید که با رفتن به حمام نه تنها این که پاکیزه شوید دچار آلودگی هم نشوید حتما به بهداشت حمام اهمیت بسیار زیادی بدهید .

 

بهداشت حمام

پس فهمیدیم که حمام هم بهداشت خاص خود را دارد و همانطور که شما دوش میگیرین حمامتان هم باید دوش بگیرد .سعی کنید پس از هر بار حمام تمام درز ها و تمام وسایلی را که در حمام وجود دارد رو به خوبی بشویید و سعی کنید هر وسیله ای که باعث کثیف شدن حمام می شود را از حمام دور کنید مانند وسایل فلزی که با زنگ زدن در فضای حمام ، حمامتان را کثیف میکنند . هنگام خرید وسایلی که در حمام وجود دارد دقت بسیاری به خرج بدهید و یا پول بیشتری خرج کنید تا بتوانید محصولی با جنس خوب خریداری کنید . سعی کنید هنگام خرید وان حمام دقت بسیار زیادی داشته باشید  و سعی کنید که این وان حمام جنس بسیار خوبی داشته باشد که اگر این طور نباشد بهداشت حمام شما به خطر می افتد و یا اگر جزو افرادی هستین که از سونا و جکوزی در حمام استفاده میکنین در هنگام خرید سونا بخار و خرید جکوزی هم این نکات رو به خوبی رعایت کنید . حمام ها مکان مناسبی برای نگهداری وسایل نیستند زیرا این وسایل باعث بیشتر شدن باکتری ها و قارچ ها در حمام می شوند . قارچ ها و باکتری هایی که در حمام به جود می آید باعث بیماری های پوستی در بدن می شود پس سریع دست به کار شوید و با چند کار ساده تمام این بیماری ها رو از خودتون دور کنین .

حمام را چگونه تمیز کنیم ؟؟؟؟

ابتدا بد نیست مقاله ۹ نکته درباره شوینده ها را بخوانید.

برای تمیز کردن ابتدا از سقف شروع کنید و با یک طی دسته دار و مواد شوینده سقف حمام را به خوبی تمیز کنید تا برق بزند . و اگر وان دارین بهتر است که آن را در قسمت آخر بشویید . اگر که حمامتان پرده دارد پرده آن را به طور کامل باز کرده و بشویید که به صورت کامل ضد عفونی شود . بعد از سقف دیوار و بعد آن کف را هم به  تمیز کند . شاید بعضی از افراد فکر می کنند که بهداشت حمام فقط همین شستن دیوار های حمام است که سخت در اشتباه هستید بلکه باید دستگیره حمام ، سقف حمام ، پرده و حتی کلید برق هم به خوبی شسته شود .

بهتر است بعد از چند بار استحمام کردن حوله خود را در آب جوش انداخته و در معرض نور خورشید قرار دهید که کاملا ضد عفونی شود . لیف ها اگر کثیف باشد می تواند منبع بیماری و باکتری باشد که مستقیما وارد پوست شما می شود . وان حمامتان را پس از هر بار حمام کردن به خوبی بشویید . بعضی افراد عادت غلطی دارند که دارند که مسواک خود را داخل حمام می گزارند که این کار بسیار اشتباه است زیرا اگر حمام شما بهداشتی نباشد تمام این باکتری ها و کثیفی ها به وسیله مسواک جذب میشود و به صورت مستقیم وارد بدنتان می شود که این خود یک فاجعه است .

نکاتی که باید بدانید :

۱- هوا کش برای حمام وسیله ای ضروری است . هواکش باعث می شود که رطوبت ناشی از آب گرم از حمام خارج شود و همین از رشد قارچ ها و باکتری ها جلوگیری می کند . بهتر است هوا کشی که می خرید تایمر داشته باشد زیرا بعد حمام هواکش باید به مدت ۲۰ دقیقه روشن بماند و یا اگر هواکش تان تایمر ندارد خودتان وقت بگیرید و به مدت بیست دقیقه روشن بگزارید .

۲- سر دوش مکانی مناسب برای رشد قارچ ها می باشد سعی کنید هفته ای یکبار سر دوش را ضد عفونی کنید .

۳- هرگز حوله ای که نم دارد را به بدنتان نزنید چون ممکن است باکتری به شما انتقال پیدا بکند و هفته ای یکبار حوله خود را بشویید و بعد از هر استحمام حوله را آویزان کنید تا خشک شود .

۴- تیغ ها را بیرون از حمام بگزارید که نه کثیف شوند و نه زنگ بزنند .

۵- نور آفتاب عاملی بسیار مهم برای ضد عفونی کردن اشیا می باشد پس وسایل حمام را مانند لیف، حوله و کیسه را بعد از هر بار حمام کردن در معرض خورشید قرار دهید .

۶- در خرید وان حمام و خرید جکوزی و خرید سونا بخار دقت بسیار زیادی به خرج دهید .

حرف آخر

حمام مکانی مناسب برای رفع خستگی و پاکیزگی جسم می باشد . شاید اگر بخواهیم از تمام این ها بگذریم خلاصه رفتن به یک حمام تمیز حس بهتری به آدم منتقل می کند تا رفتن به یک حمامی که بسیار کثیف و بد بو باشد . تمیزی و بهداشت امری واجب است که باید رعایت شود .

 

درباره نویسنده

Related Posts

ارسال پاسخ به ما

ارسال پاسخ به ما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد