طراحي وب سايتبهينه سازي وب سايتطراحي سايتسعيد کلوندي
تغذیه و رژیم درمانی

فواید سرکه سیب چیست

 سسالیان سال مردم معتقد بودند سرکه سیب ،بهترین پزشک است ماده ای بر علیه عفونت و حتی پوکی استخوان و نیز برای هضم بهتر موادغذایی موثر است. اما فواید سرکه سیب چیست

برطبق بانک اطلاعات پزشکی سرکه سیب محصول طبیعی تخمیر سیب خرد شده می باشد. هزاران سال است که از سرکه برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شود. با اینکه هنوز علم خیلی از ادعاها در رابطه با سرکه سیب را ثابت نکرده است، بااین وجود  از آن در زمینه های مختلفی از زیبایی گرفته تا سلامتی استفاده می گردد. بعضی از افراد سرکه سیب را با عسل مخلوط کرده و مصرف می نمایند.

 

سرکه سیب

 

 

سرکه خواص ضد پیری دارد

بنابر گفته بهتربن پزشک ،رادیکال‌های آزاد مسئول اصلی پیری هستند. مصرف مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان‌ها می‌تواند اثرات شوم رادیکال‌های آزاد را خنثی کند. باید بدانید که سرکه‌ی سیب نیز حاوی یکی از مؤثرترین آنتی اکسیدان‌هاست: بتا کاروتن طبیعی؛ این آنتی اکسیدان با پیری مقابله می‌کند.میزان مصرف: یک قاشق چای‌خوری سرکه‌ی سیب را با یک لیوان آب میوه یا آب سبزی مثل آب هویج یا آب گوجه فرنگی و … مخلوط کرده و روزانه یک یا دو مرتبه میل کنید. این کار را تا هر زمانی که دل‌تان خواست ادامه دهید.آیا برای مصرف سرکه مورد منع مصرف وجود دارد؟ در جواب این سوال باید بگوییم اگر میزان مصرف پیشنهادی را رعایت کنید و دچار زخم معده‌ی شدید یا ورم معده نباشید مورد منع مصرف وجود ندارد.

سرکه سیب

 

فواید سرکه سیب چیست؟تمیز کردن وسایل

به دلیل دارا بودن خاصیت ضدمیکروب سرکه سیب برای تمیز کردن وسایل خانه پیشنهاد می شود. اسید با کپک مبارزه می کند. نمک، لیموترش، پروکسید هیدروژن، روغن درخت چای و جوش شیرین نیز در این کار نقش آفرینی می کنند که برخی بوی بهتری نیز در مقایسه با سرکه دارند.مطالعات متعدد انجام شده در مورد سرکه سیب نشان داده اند می تواند در از بین بردن برخی از باکتری هایی که در آب رشد می کنند موثر باشد. هرگز برای مصرف خانگی آن را با سفید کننده ها و یا آمونیاک ترکیب نکنید چرا که با این کار ایجاد گازهای اسیدی خواهید کرد.

نگه دارنده غذاها

از گذشته های دور تا هم اکنون، سرکه به عنوان نگهداری کننده خوراکی ها به کار برده می شود. در تهیه خیارشور و ترشی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در بسیاری از خیارشورهای خانگی از سرکه سفید استفاده می شود تا رنگ میوه را تغییر ندهد. اما رنگ بسیاری از میوه ها را تیره می کند. همچنین برای شستن میوه و سبزیجات نیز کاربرد دارد چرا که باکتری های سطحی آنها را از بین می برد. سرکه به همراه لیمو ترش جزء مواد ارزانی است که برای تمیز کردن وسایل خانه می توانند استفاده شوند.

درباره نویسنده

Related Posts

ارسال پاسخ به ما

ارسال پاسخ به ما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد