طراحي وب سايتبهينه سازي وب سايتطراحي سايتسعيد کلوندي
دانستنی ها, مقالات پزشکی

انتخاب جراح بینی

جراحی بینی می‌تواند یک اقدام مهم به خصوص در زندگی یک جوان به حساب آید. تغییر درشکل ظاهری صورت بسیار با اهمیت است. بنابراین نهایت دقت در انتخاب جراح بینی باید به عمل آید؛ چون همان طور می دانید، مهم‌ترین عامل در کسب نتیجه موفق در عمل بینی ،مهارت جراح بینی است. جراح بینی باید علاوه بر علم و تجربه کافی، از هنر این جراحی نیز برخوردار باشد.

انتخاب جراح بینی

هستند جراحان بینی با معلومات و با تجربه‌ای که به دلیل فقدان روحیه هنری در خلق یک بینی زیبا عاجزند. یک استاد سنگ‌تراش هر قدر هم از نوع و جنس سنگ‌‌ها مطلع باشد و اصول تراشیدن و مجسمه‌سازی را رعایت‌ کند، تنها زمانی می‌تواند یک اثر هنری زیبا خلق کند که شم هنری و زیباشناختی قوی‌ای داشته باشد. کار یک جراح بینی نیز از حیث خلق یک اثر زیبا، شبیه و در همان حال بسیار دشوارتر از کار استاد سنگ‌تراش و مجسمه‌ساز است. زیرا نه تنها باید زیبایی مورد نظر ایجاد شود و شکل مطلوب در بینی دیده شود، بلکه باید این اندام حیاتی بدن بتواند کار خود را به بهترین شکل انجام دهد و همین امر محدودیت‌های فراوانی را پیش روی جراح بینی قرار می‌دهد. جراح بینی شما باید علم کافی در مورد ساختمان ظاهری و داخلی بینی داشته باشد. به خصوص مسایل مربوط به داخل بینی مثل انحراف تیغه بینی، توربین‌ها، پولیپ، سینوزیت و… که توجه به آنها می‌تواند از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کند. متخصصان گوش و حلق و بینی توجه خاصی به مسایل داخلی بینی داشته و احتمال بروز مشکلاتی نظیر گرفتگی بینی، آبریزش و یا خشکی بینی و یا ابتلا به سینوزیت در نزد آنها کمتر است.

انتخاب جراح بینی

نکاتی برای انتخاب یک جراح خوب بینی:

کسی که می خواهد عمل جراحی پلاستیک انجام دهد، حق دارد اطلاعات و مشاوره های لازم را در بهترین شرایط کسب نماید و از بهترین امکانات بیهوشی و دارویی بهره مند شود، به طوریکه سلامت فرد به هیچ وجه مورد تهدید قرار نگیرد و بهترین نتیجه ممکن را از عمل جراحی خود بدست آورد.۳ نامزد اصلی برای انتخاب جراح بینی خود داشته باشید. هر جراح بینی که از سبک و روش آن راضی هستید و می پسندید را در نظر بگیرید. جراح بینی ای را در اولویت قرار دهید که ناراضیان کمتری بعد از عمل زیبایی بینی داشته است.

جراح بینی ای را انتخاب کنید که در بین مراجعه کنندگان به آن جراح بینی عوارض کمتری مشاهده کرده اید و درصد افرادی که از نتیجه عمل بینی خود ناراضی هستند به درصد افرادی که راضی هستند کمتر باشد.برای تصمیم گیری نهایی حتما حداقل ۳ بار به مطب جراح بینی مورد نظر مراجعه کرده و با دقت عکس بینی های عمل شده توسط جراح بینی انتخابی خود را ببنید. به هیچ عنوان به یک بار رفتن مطب جراح بینی اکتفا نکنید.عکس نیمرخ اصلا سند خوبی برای اینکه متوجه شویم بینی خوب عمل شده است یا نه ،نیست. ممکن است عکس از نیمرخ بینی خوب به نظر برسد اما عکس از تمام رخ کاملا بد و زشت باشه.

انتخاب جراح بینی

جراحی زیبایی به سرعت مافوق نور در حال رشد است.تب روزافزون مردم به خصوص در میان جوانان برای انجام جراحی‌ زیبایی،باعث سردرگمی خانواده‌ها برای یافتن جراح بینی ماهر شده است.توصیه ما به افراد متقاضی جراحی بینی اینست که برای انتخاب جراح اصلح بیشترین تلاش را داشته باشند.برای انتخاب جراح بینی باید به دو مورد توجه کرد یکی بحث مجوز جراح بینی و مدرک پزشکی است که باید مورد تأیید وزارت بهداشت باشد و مورد دیگر تخصص و تجربه جراح بینی است چرا که ممکن است افراد مدرک جراحی زیبایی بینی را داشته باشند اما تجربه کافی در جراحی زیبایی بینی را نداشته باشند.جراحان گوش و حلق و بینی در دوره تخصصی خود دوره‌های تئوری نظری و عملی جراحی بینی را گذرانده‌اند اما در انتخاب جراح بینی این مهم است که جراح بینی به جز مجوز چقدر تجربه در انجام عمل جراحی زیبایی بینی دارد.

جراح بینی که در دوره تخصصی خود آموزش کافی را دیده باشد و جراح بینی تبحر کافی را نیز داشته باشد و بتواند از عهده عوارض جراحی بینی بربیاید می‌تواند جراحی بینی را انجام دهد چرا که قطعاً باید خود جراح بینی پاسخگوی عمل و عواقب آن باشد.طبق مصوبه سازمان نظام پزشکی هر جراح بینی که دانشنامه دکترای پزشکی را از دانشگاه علوم پزشکی گرفته باشد و پروانه مطب نیز داشته باشد و از سازمان نظام پزشکی شماره نظام پزشکی را دریافت کرده باشد می‌تواند هر کار پزشکی را انجام دهد .

درباره نویسنده

Related Posts

ارسال پاسخ به ما

ارسال پاسخ به ما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد