طراحي وب سايتبهينه سازي وب سايتطراحي سايتسعيد کلوندي
دانستنی ها, روشهای تشخیص درمانی, مقالات دندانپزشکی

عوامل تخریب تاج دندان

سسلام خدمت شما دوستان همیشگی دایرکتوری پزشکی ایران هلث امروز میخواهیم راجع به موضوع مهم سلامت دندان صحبت کنیم.یک متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی عنوان کرد: یکی از عوامل مهمی که باعث تخریب تاج دندان می‌شود، ایجاد نیروهای زیاد جوشی است که به دنبال عادت‌های غلط جویدن و یا جفت بندی غلط دندان‌ها ایجاد می‌شود.به گزارش وبسایت خبری آنا از روابط عمومی انجمن متخصصان دندانپزشکی ترمیمی ایران، دکتر رضا طایفه دولو، اظهار کرد: رشته تخصصی دندانپزشکی ترمیمی به درمان بیماری‌های تاج دندان می‌پردازد و این درمان و بازسازی شامل نواقص تکاملی و اکتسابی مانند بیماری‌های میکروبی، بیماری‌های ناشی از تروما و آسیب‌های ضربه‌ای است. تمامی این عوامل با ایجاد اختلال در عملکرد دندان‌ها (جویدن و تکلم) و یا نواقص ظاهری، شکل و یا رنگ باعث نارضایتی بیمار می‌شود.

تاج دندان

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود:  عوامل تخریب تاج دندان ،شامل ایجاد نیروهای زیاد جوشی است که به دنبال عادت‌های غلط جویدن و یا جفت بندی غلط دندان‌ها ایجاد می‌شود و این تخریب‌ها تحت عنوان بیماری‌های «سطح جونده» نامیده می‌شود.این متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ادامه داد: تمام کسانی که دچار سایش دندانی هستند یا به طور مکرر دچار شکستگی روکش‌ها، پرکردگی و شکستگی ریشه دندان‌ها می‌شوند به نحوی تحت استرس، نیروهای زیاد و یا تاثیر مواد شیمیایی مخرب مثل اسیدهای غذایی هستند و عامل اصلی این بیماری و تخریب می‌تواند ناهماهنگی بین عضلات و جفت شدن و حرکات دندان‌ها باشد که به دنبال آن دندان‌ها در مقابل پوسیدگی و شکستگی‌ها مستعد می‌شود. گاهی ناهماهنگی عضلات و دندا‌ن‌ها عامل دردهای عضلانی فک و صورت است که با میگرن‌ها و دردهای عصبی اشتباه گرفته می‌شود.
دولو اظهار کرد: یک ناراحتی ساده سطح جونده دندان‌ها می‌تواند دندان را مستعد ابتلا به بیماری‌های لثه و سیستم نگهدارنده آن کند و دوام و بقای آن را زیر سوال ببرد. بسیاری از بیماران به دنبال تخریب‌ها، تاج دندان‌های شان شکسته یا کوتاه می‌شود و احساس می‌کنند که حتی ارتفاع صورتشان هم تغییر کرده است.وی گفت: دندانپزشکی ترمیمی با ارائه روش‌های دقیق ضمن مراقبت از سلامت نسج تاج دندا‌ن‌ها، به پیشگیری از عوامل مستعد کننده در برابر بیماری‌ها می‌پردازد.
دایرکتوری پزشکی ایران هلث به شما عزیزان کمک میکند تا بهترین دندانپزشکان و پزشکان مناطق مختلف را بیابید .

درباره نویسنده

Related Posts

ارسال پاسخ به ما

ارسال پاسخ به ما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد