طراحي وب سايتبهينه سازي وب سايتطراحي سايتسعيد کلوندي
دانستنی ها, مقالات پزشکی

معیار انتخاب جراح زیبایی بینی

ججراحی بینی یکی از رایج ترین و شایع ترین جراحی های پلاستیک و زیبایی میان زنان و مردان ایرانی محسوب می شود ما در این مقاله معیار انتخاب جراح زیبایی بینی را برای شما قرار دادیم که اگر چه با هدف زیبایی و داشتن ظاهری متناسب میان مردم باب شده ، اما در صورتی که این جراحی با همراهی و مشاوره یک جراح و پزشک متبحر و با تجربه انجام شود، می تواند بسیاری از عارضه ها و اختلالات موجود در بینی از قبیل قوز بینی، افتادگی نوک بینی و یا زاویه دار شدن آن، بزرگ بودن حفره های بینی و دیگر اختلال های شایع بینی را برطرف کند.بنابراین اگر تصمیم دارید بینی خود را جراحی کنید و تغییری اساسی در ظاهر خود به وجود آورید، پیشنهاد می کنیم پیش از هر اقدامی با حراج و پزشک خود مشورت کنید.

معیار انتخاب جراح زیبایی بینی

نتایج جراحی بینی بستگی به دو عامل مهم دارد :
۱-    مهارت جراحی
۲-    خصوصیات آناتومیک بینی فرد
یک تکنیک منحصر به فرد نمیتواند هر بینی را اصلاح نماید، این تکنیک ها در هر بینی با بینی دیگر میتواند متفاوت باشد.

اصول موفقیت در جراحی بینی

۶ اصل موفقیت در جراحی زیبایی بینی عبارتند از:

اصل انتخاب جراح مناسب

فقط یک بار امکان دارد این عمل خوب انجام شود. بنابراین بیماران باید با بررسی‌های دقیق و تحقیق لازم و صرف وقت کافی در مورد انتخاب جراح، احتمال وقوع عوارض را به کمترین مقدار برسانند.

اصل حفظ عملکرد بینی

هر عملی که به سلامت تنفس بینی لطمه جدی بزند، ارزش آن زیر صفر است.

اصل طبیعی بودن بینی در چهره و تناسب به جای کوچک کردن بینی

زیبایی، به معنی کوچکی نیست. زیبایی تناسب و‌ هارمونی قسمت‌های مختلف بینی با هم و با صورت است. حتی بسیاری از بینی‌های کوچک با بزرگ‌تر شدن متناسب‌تر و زیباتر می‌شوند.
اصل دست نزدن به سوراخ‌های بینی
هیچ سوراخ بینی مانند سوراخ‌های طبیعی خود فرد نیست.

اصل کمترین تغییر

از جراح خود بخواهید کمترین تغییر را روی بینی شما انجام دهد نه بیشترین را. بیشترین زیبایی چهره با حداقل تغییرات مورد لزوم در بینی به دست می‌آید نه حداکثر.اصل تامل در تصمیم‌ گیریباید تاکید کنم راینوپلاستی شاید تنها موردی باشد که بهتر است تصمیم‌گیری برای انجام آن را از امروز به فردا و آینده موکول کنید. گاهی دوستان‌تان شما را به عمل تشویق می‌کنند ولی بعد از عمل هزار جور ایراد از آن بینی خواهند گرفت. پس بهتر این است که خودتان را از مخاطرات عمل آسوده سازید و از راه‌های دیگر اعتماد به نفس خود را تقویت کنید.

معیار انتخاب جراح زیبایی بینی

بهترین جراح عمل پلاستیک و زیبایی بینی‌ کیست؟

در جراحی پلاستیک بینی، بیمار و پزشک، هر دو، نسبت به هم دست به انتخاب می‌زنند. بیمار آگاه براساس مطالعات دقیق از میان متخصصان واجد شرایط برای این عمل دشوار، جراحی را انتخاب می‌کند که مشاوره دقیق و عالمانه‌ای را به او ارائه کند.عمل جراحی پلاستیک بینی، عملی نیست که لازم باشد فوری در مورد آن تصمیم‌گیری شود. فقط یک بار امکان دارد این عمل خوب انجام شود. عمل جراحی برای اصلاح اشکالات پیش‌آمده ناشی از عمل‌های جراحی پیشین، به مراتب دشوارتر و کم‌ نتیجه ‌تر از عمل جراحی بار نخست است زیرا برداشتن بافت آسان‌تر از افزودن بافت است؛ آن هم در بینی‌ای که یک بار بافت‌های آن برداشته شده است.بنابراین بیماران باید با بررسی‌های دقیق و تحقیق لازم و صرف وقت کافی در مورد انتخاب جراح، احتمال وقوع عوارض را به کمترین مقدار برسانند… از سوی دیگر، بسیاری از متقاضیان عمل جراحی زیبایی بینی به هیچ‌وجه موارد مناسبی برای جراحی نیستند و پس از عمل ممکن است مشکلات زیادی را تجربه کنند.
بنابراین، وظیفه جراح پلاستیک بینی هم آن است که در مراحل مختلف با معاینات دقیق و بررسی‌های مختلف، بیمارانی را که جراحی بینی به صلاح‌شان نیست، از جراحی منصرف کند تا آنها را از خطرات و مشکلات پس از عمل نجات دهد. بنابراین یکی از بزرگ‌ترین خدمت‌ها به بعضی از بیماران توضیحات واقع‌بینانه در جهت افزایش آگاهی آنها قبل از عمل است.

معیار انتخاب جراح زیبایی بینی

انتخاب صحیح جراح ماهر و با تجربه بینی

حتما تا امروز در میان اعضای خانواده یا دوستان خود افرادی را دیده اید که برای افزایش زیبایی ظاهر یا ایجاد تغییر، دست به دامن جراحان پلاستیک می شوند و به این ترتیب با ایجاد تغییر در سایز یا شکل بینی شان تصمیم می گیرند زندگی جدید و متفاوتی را تجربه کنند.در بیست سال گذشته تغییرات زیادی در علم جراحی زیبایی بینی و صورت به وجود آمده است.در یک جراحی موفق بینی باید بیمار بعد از جراحی، تنفس و حس بویایی راحت داشته و یک بینی که هارمونی بین آن و سایر اجزاء صورت برقرار است را داشته باشد.و بهترین جراح کسی است که بتواند با حفظ عملکرد بینی ظاهری زیبا از بینی را ارائه دهد.امروزه روش های جراحی محافظه کارانه و با هدف حفظ بیشتر بافتهای غضروفی بینی جایگزین روش های قدیمی شده است که در نهایت تأثیرات بهتری در عملکرد بینی بعد از جراحی و حفظ ظاهر مناسب با گذشت زمان و افزایش سن، دارد.

درباره نویسنده

Related Posts

ارسال پاسخ به ما

ارسال پاسخ به ما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد