طراحي وب سايتبهينه سازي وب سايتطراحي سايتسعيد کلوندي
روشهای تشخیص درمانی, مقالات اطفال

درمان حالت تهوع و استفراغ کودکان

سسلام به همرهان دایرکتوری پزشکی ایران هلث .با توجه به آغاز فصل گرما و شیوع ویروس ها برآن شدیم گه در دایرکتوری پزشکی ایران هلث راهکارهایی برای درمان حالت تهوع و استفراغ کودکان ارائه نماییم .تهوع کودک شما تا به استفراغ تبدیل میشود، شما میخواهید سریعا به او کمک کنید. خوشبختانه، استفراغ کودکان معمولا مضر نمی باشد و به سرعت برطرف می شوند. علل شایع استفراغ کودکان ویروس های معده و گاهی اوقات مسمومیت غذایی است دایرکتوری پزشکی ایران هلث  در جریان این مطلب دلایل و درمان استفراغ و حالت تهوع کودکان را به شما معرفی می کند.

درمان حالت تهوع و استفراغ کودکان

بانک اطلاعات پزشکی

استفراغ کودکان : مشکل از کجاست؟

نشانه های کم آبی

یکی از بهترین کارهایی که شما میتوانید انجام دهید این است که کم آبی را تحت مراقبت قرار دهید. کودکان سریعتر از بزرگسالان آب بدن خود را از دست میدهند. کودک خود را در هنگام فعالیت همراه با خستگی یا تندخویی، خشکی دهان، اشک کمتر زمانی که گریه میکند، پوست سرد، چشمان خمار ، ادراری که اغلب بصورت نرمال نیست و ادرار هنگامی که او در حال حرکت می باشد و میزان کم ادرار یا رنگی تیره تر از رنگ زرد دارد، تحت مراقبت قرار دهید.

درمان کم آبی بدن

برای جلوگیری و از بین بردن کم آبی بدن، سعی کنید به کودک خود نوشیدنی بدهید. حتی اگر استفراغ ادامه یابد، او هنوز هم بخشی از آنچه شما به او میدهید را جذب میکند. سعی کنید آب، نوشیدنی های ، یا محلول های درمانی خوراکی به او بدهید. پس از اینکه او استفراغ نمود، مایعات را با مقدار کمی شروع کنید ( چند قاشق غذاخوری هر چند دقیقه باشد ) . با گذشت زمان، او بیشتر قادر خواهد شد که مایع را پایین نگه دارد و استفراغ ننماید. مطمئن شوید که او بطور عادی ادرار مینماید.

درباره نوشیدنی لیمو چه میدانید؟

برای سالهای زیادی، پدر و مادرها پوره لیمو ، و زنجبیل را برای کمک به جایگزینی مایعات بدن بچه ها استفاده می کردند و بسیاری از پزشکان هنوز آن را توصیه میکنند. اما تحقیقات آغاز شده نشان میدهد که محلول های درمانی خوراکی برای بچه ها بهتر است. این نوشیدنی مقدار مناسب شکر و نمک را فراهم میکند. جایگزین آن میتواند یک نوشیدنی ورزشی مخلوط با مقدار مساوی از آب باشد.

رژیم غذایی مایع

هنگامی که چند ساعت از آخرین استفراغ کودک شما گذشته است، شما میتوانید یک رژیم غذایی مایع فراتر از آب، نوشیدنی های الکترولیت یا محلول های درمانی خوراکی را آغاز نمایید. این نوشیدنی ها راحت تر هضم میشوند، اما آن ها مواد مغذی را فراهم میکنند که به کودک شما انرژی میدهند. تصور می شود که آبگوشت، آب زغال اخته، آب سیب، بستنی یخی و ژله به خوبی می توانند این عمل را انجام دهند.

 

داروهایی برای استفراغ کودکان

 

یهترین پزشک :استفراغ در کودکان معمولا بسیار زود از بین میرود. بهتر است صبر کنید تا استفراغ از بین برود. داروهایی برای استفراغ بچه ها توصیه نمیشود. معمولا اگر یک ویروس دلیل استفراغ باشد، داروها کمکی نخواهند نمود.استفاده از مایعات به جای داروها راه حل کلیدی است حتی در صورتی که استفراغ شدید باشد، هر چند، پزشک ممکن است چیزی را تجویز کند.

حالت تهوع کودکان

درمان خانگی استفراغ کودکان :

زنجبیل

زنجبیل هزاران سال است که به منظور کاهش درد و مشکلات معده استفاده میشود. محققان بر این باورند که زنجبیل در معده و روده و همچنین مغز و سیستم عصبی برای کنترل حالت تهوع بسیار مفید هستند. در حالیکه اثبات نشده است که این ماده، تهوع و استفراغ در کودکان را متوقف مینماید، این ماده برای کودکان بیش از ۲ سال امن است. از پزشک متخصص اطفال خود سوال نمایید که چگونه آن را امتحان کنید.جستجو پزشک

  • هنگامی که به پزشک مراجعه میکنید
  • در صورت وجود هرکدام از موارد زیر باید کودک را به پزشک ارجاع دهید.
  • در صورتی که کودک سنی کمتر از ۱۲ هفته داشته باشد و بیش از یک بار استفراغ کند.
  • نشانه هایی از کم آبی مشاهده میکنید یا گمان میکنید که او غذای مسموم خورده یا نوشیده است.
  • در صورتی که کودک گیج است یا تب شدید، سردرد، خارش پوستی، سفتی گردن یا درد معده دارد.
  • خون یا زردآب در استفراغ خود دارد یا شما تصور میکنید که او ممکن است استفراغ داشته باشد داشته باشد.
  • هنگامی که کودک سخت از خواب بیدار میشود ، بیمار به نظر میرسد، برای بیش از ۸ ساعت در حال استفراغ است، یا اگر شما نگران او هستید.

 

درباره نویسنده

Related Posts

ارسال پاسخ به ما

ارسال پاسخ به ما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد