طراحي وب سايتبهينه سازي وب سايتطراحي سايتسعيد کلوندي
رویدادهای سلامت ایران

هشدار WTO درباره شیوع وبا در حج امسال

به گزارش دایرکتوری پزشکی ایران هلث به نقل از سلامت نیوز:سازمان جهانی بهداشت هشدار داد، شیوع وبا در یمن می‌تواند به مراسم سالانه حج که در ماه سپتامبر برگزار می‌شود نیز تسری یابد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد از میان ۲ تا ۴ میلیون نفری که هرساله برای انجام فریضه حج به عربستان می‌روند، بین ۱.۵ تا ۲ میلیون نفر خارجی هستند و همین امر خطر شیوع بیماری‌هایی چون تب دنگی، تب زرد، ویروس زیکا و بیماری‌هایی چون وبا را افزایش داده است.

واکسن وبا

به گزارش المنار،«دومنیک لاگروس»، متخصص بیماری وبا در سازمان جهانی بهداشت گفت: در چند سال اخیر نظارت جدی و انجام تست‌های تخصصی سریع به عدم شیوع بیماری وبا در ایام حج کمک کرده است. البته فراموش نکنید ما تنها از احتمال شیوع وبا از کشور یمن صحبت می‌کنیم، درحالی‌که در مراسم حج زائران از سایر کشورها نیز حضور خواهند داشت.وبا که به اسهال شدید و کم‌آبی در بدن بیمار منجر می‌شود، از طریق آب آشامیدنی آلوده انتقال می‌یابد و در ۱۵ درصد از مواردی که درمانی دریافت نمی‌کنند، به مرگ می‌انجامد.

واکسن وبا

متخصص سازمان جهانی بهداشت همچنین عنوان کرد: دوران نهفتگی وبا تنها چند ساعت است و به‌محض این‌که علائم بیماری شروع شوند، در صورت عدم درمان می‌تواند در طول مدت چند ساعت به مرگ بیمار منجر شود. بااین‌وجود ۸۰ درصد از بیماران هیچ نشانه‌ای از خود نشان نمی‌دهند؛ به همین دلیل غربالگری در فرودگاه‌ها بیهوده است. از همین رو به کشورها نسبت به عدم غربالگری در فرودگاه هشدار می‌دهیم. سعودی‌ها نیز این کار را انجام نمی‌دهند، چون ازلحاظ فنی بی‌فایده است.

سازمان ملل متحد عربستان و حامیان خارجی آن را که آغازکننده جنگ در یمن بودند را به‌عنوان مقصران اصلی بحران وبا در یمن معرفی کرده است.

درباره نویسنده

Related Posts

ارسال پاسخ به ما

ارسال پاسخ به ما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

سوال امنیتی *